Keskus Fotoalbum Nagi Album.ee Toru
Teenused on suletud!

Kui sul on veel midagi siit vaja, siis lae need alla kohe!
See on võimalik veel mõned päevad!

OMA asjade allalaamiseks LOGI kõigepealt teenusesse ning otsi OMA fotode/videote lehelt linki kus on sõnad "LAE" ja "ALLA"

Rohkem infot

NB! See teade on nähtav ainult esimesel päringul

NB! Teenused on suletud! Kliki ja loe lähemalt.

kasutaja » holt album » Teler KBH-49-4(A)

19.05.2017 Teler KBH-49-4(A)

Teler KBH-49-4(A).
Valmistatud 1956. aastal Leningradi tehases "Волна", šassii number ЯВ128167A.
КВН-49 kõiki modifikatsioone toodeti aastatel 1949-1967 kokku ca 2,5 miljonit, КВН-49-4 toodeti kokku ca 1,3 miljonit eksemplari. Nõukogude inimesed teadsid ka täpselt, mida tähendavad tähed KBH teleri margis - "Купил — включил — не работает" - ehk siis "ostsin-lülitasin sisse-ei tööta" :P
Kineskoop - 18ЛК5Б diagonaaliga siis vastavalt 18cm. Kujutise mõõtmed 105x140mm, vesiläätse abil on võimalik kujutist suurendada 1,5-1,8 korda. Läätse sisse käskis tehase instruktsioon valada destilleeritud vett, kuid praktilise meelega nõukogude inimene hankis pigem suurema murdumisnäitajaga glütseriini. Nii tegin minagi - 2,6 liitrit ehk ca 3,3kg (glütseriin on enam-vähem samas erikaalus akuhappega) - apteegis pidid tädid tellimust kuuldes minestusse langema ja hankisid seda kogust mulle kahes jaos kokku ligemale paar kuud. Ei ole päriselt võimatu, et osa sellest ajast hoiti tellimust kinni ka selleks, et seltsimehed ühest teatud ametkonnast saaksid taustakontrolli teha - et milleks kellelegi selline kogus ainet, millega teatud jõupingutuste tulemusena saaks ka midagi õhku lasta...näiteks ennast :D.
Vastuvõetavaid kanaleid tervelt kolm - 1. 48,5-56,5 Mhz, 2. 58-66MHz, 3. 76-84MHz. Sisendtundlikkus lausa terve üks millivolt! Tarbitav võimsus 200VA. Kaal 29kg.
Märtsis 2018 möödus aasta asjatut kuulutamist Kuldses Börsis ja Okidokis, et ostan samasuguse teleka varemeid varuosadeks, lootuses leida tervet kallutussüsteemi. Börsis näiteks jõuti selle aja jooksul kuulutust vaadata 992 korda. Vahepeal, 2017 novembris, saingi ilma kuulutuste abitagi teise samasuguse, ainult 3 aastat noorema, kahe lambi võrra vaesema ja see-eest kolme pooljuhtdioodi D2B võrra rikkama (fuih, pooljuhid) teleka omanikuks ja see viskas peale pooletunnist töötamist täpselt sama viguri - justnimelt kallutussüsteemi realaotusmähis lühistus korpusesse. Peale aastat asjatut lootmist kergele lahendusele võtsin need õnnetud kallutused ette, arvestusega, et nüüd on neid juba kaks ja kui ühe lõhungi lootusetult ära, siis ehk õnnestub vähemalt targemaks saada. Õnnestus peale mõningat pingutust ja juveliiriväärilist käteosavust hoopis mõlemad taastada. Vaatamata kartusele, et 60 ja 63 aastaste mähiste traadi kattelakk liigutamise tagajärjel põrmuks võiks pudeneda seda siiski ei juhtunud, mähised oli võimalik aluselt maha võtta ja peale südamikule täiendava isolatsiooni lisamist ka tagasi oma kohale suruda, ilma et nendega midagi hullu oleks juhtunud.
Kineskoop on uhiuus, võetud välja originaalkarbist, tehasepass kaelas, heledus tip-top. Originaali pilt oli sellega võrreldes udukogu.
Nüüd, mil elektrilises mõttes on aparaat(-did) eluloom(-ad), on mõtet juba ka kastiga(-dega) midagi ette võtta. Jää hakkas liikuma, härrased vannutatud mehed :P. Mida teha teise, samuti töötava, kuid vaatamiseks üsna hämarat tuba eeldava telekaga, ei teagi veel.

Tolm sai pühitud.JPG
Koos tolmuga lahkus ka laotus - kallutusmähised annavad läbi poolikorpuse maad.JPG
Luup teeb pildi lausa poolteist korda suuremaks - tõeline ime :P.JPG
КВН-49-4A skeem.jpg
Näidis netiavarustest. Oma pillil ei ole veel kasti pildistamiskonditsiooni ajanud ja rääbakast pilti ei hakanud tegema.jpg