Keskus Fotoalbum Nagi Album.ee Toru

kasutaja » holt album » Teler KBH-49-4(A)

19.05.2017 Teler KBH-49-4(A)

Teler KBH-49-4(A). Elustamisjärgus, vigase kallutussüsteemiga. Soetamisehetkel oli isegi eluloom, kuid peale põhjalikku tolmupühkimist selgus, et pühitud sai ka pilt, täpsemalt küll pilt on, kuid lääbakas. Nimelt ronib realaotuspoolilt pinge kaadrikallutusele ja üksiti ka otse läbi poolikarkassi plastiku ja varjepleki korpusesse, mistõttu saab sisse lülitada ainult ilma varjestava katteta ja ka siis on pildikõrgus metsas seoses kaadriväljundile peale jooksva võõrpingega. Probleemiga tegeldakse, kuid kiiret lahendust ei paista :P.
Valmistatud 1956. aastal Leningradi tehases "Волна", šassii number ЯВ128167A.
КВН-49 kõiki modifikatsioone toodeti aastatel 1949-1967 kokku ca 2,5 miljonit, КВН-49-4 toodeti kokku ca 1,3 miljonit eksemplari. Nõukogude inimesed teadsid ka täpselt, mida tähendavad tähed KBH teleri margis - "Купил — включил — не работает" - ehk siis "ostsin-lülitasin sisse-ei tööta" :P
Kineskoop - 18ЛК5Б diagonaaliga siis vastavalt 18cm. Kujutise mõõtmed 105x140mm, vesiläätse abil on võimalik kujutist suurendada 1,5-1,8 korda. Läätse sisse käskis tehase instruktsioon valada destilleeritud vett, kuid praktilise meelega nõukogude inimene hankis pigem suurema murdumisnäitajaga glütseriini. Nii tegin minagi - 2,6 liitrit ehk ca 3,3kg (glütseriin on enam-vähem samas erikaalus akuhappega) - apteegis pidid tädid tellimust kuuldes minestusse langema ja hankisid seda kogust mulle kahes jaos kokku ligemale paar kuud. Ei ole päriselt võimatu, et osa sellest ajast hoiti tellimust kinni ka selleks, et seltsimehed ühest teatud ametkonnast saaksid taustakontrolli teha - et milleks kellelegi selline kogus ainet, millega teatud jõupingutuste tulemusena saaks ka midagi õhku lasta...näiteks ennast :D.
Vastuvõetavaid kanaleid tervelt kolm - 1. 48,5-56,5 Mhz, 2. 58-66MHz, 3. 76-84MHz. Sisendtundlikkus lausa terve üks millivolt! Tarbitav võimsus 200VA. Kaal 29kg.

Tolm sai pühitud.JPG
Koos tolmuga lahkus ka laotus - kallutusmähised annavad läbi poolikorpuse maad.JPG
Luup teeb pildi lausa poolteist korda suuremaks - tõeline ime :P.JPG
КВН-49-4A skeem.jpg
Näidis netiavarustest. Oma pillil ei ole veel kasti pildistamiskonditsiooni ajanud ja rääbakast pilti ei hakanud tegema.jpg