Keskus Fotoalbum Nagi Album.ee Toru
Teenused on suletud!

Kui sul on veel midagi siit vaja, siis lae need alla kohe!
See on võimalik veel mõned päevad!

OMA asjade allalaamiseks LOGI kõigepealt teenusesse ning otsi OMA fotode/videote lehelt linki kus on sõnad "LAE" ja "ALLA"

Rohkem infot

NB! See teade on nähtav ainult esimesel päringul

NB! Teenused on suletud! Kliki ja loe lähemalt.

kasutaja » holt album » DUFA seinakell

13.12.2017 DUFA seinakell

Vanaema pulmakink 05.05.1926, seega juba tubli 91 ja pool aastat hetkeseisuga selja taga...või vaikselt ära tiksutud ja suure kolinaga läbi löödud kui soovite :P.
Kella mehhanismil ilutseb tagaküljel keskel korralik DUFA logo. Tegelikult selgus detsembris 2017 kella remontides, et tegemist on Gustav Beckeri P48 mehhanismiga, mis ilmselgelt tehastevaheliste otsesuhete käigus ilma logota omanikku vahetanud ja siis juba uue omaniku nime saanud :P. Kella kapp on tõenäoliselt DUFA enda tehtud.
Võti viskas liiga ümmarguseks kulunud käiguvedru võlli otsal ootamatult üle, võll lendas praktiliselt lõpuni üles keeratud vedru jõul raksatusega ühe põrkuri hamba võrra tagasi ja selle tagajärjel said vigastada vedrumaja hammasvöö kolm-neli hammast ja purunesid vedrumajast järgmise hammasratta kolm nõela. Ootamatult see tegelikult muidugi ei juhtunud, olin juba mõnda aega mõlgutanud mõtteid võtme koomale pinnimisest, sest üles keeramise ajal käega tuntav loks muutus järjest suuremaks ja puhas laiskus laskis mul ainult seda protseduuri edasi lükata. Kas kahjuks või õnneks, on tagantjärele raske öeldagi, sest nüüd on kellal lihtsalt paremad vedruvõllid – oleks ma "õigel ajal" võtmega midagi teinud, oleks originaalvõti rikutud ja tegelik probleem ümmarguseks kulunud võllide näol jälle ainult edasi lükatud :P. Au ja kiitus siinkohal uurmaaker Kuldarile Sõjamäel. Sain temalt terve vedrumaja, palju viisakamate kantidega võllid mõlemale vedrule ja käigult lappis ta ära katkiste nõeltega hammasratta. Laiali kiskusin mehhanismi ise ja kokku ladusin ka, olles targu enne lahtivõtmist hoolega ja iga nurga alt pilte teinud. Kokkupanek oli käkitegu võrreldes selle tsirkusega, mida tuli läbi teha enne kui löömine ka jälle nii hakkas käima nagu enne lagunemist ja lammutamist :P.

Gustav Beckeri mehhanismiga DUFA jälle korras 2.JPG
DUFA logoga Gustav Beckeri mehhanism jälle korras 2.JPG
PC062128.JPG
PC062129.JPG
PC062132.JPG